Senarai Pegawai Jakim

Pejabat Menteri Di JPM
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

YB Mejar Jeneral Dato' Seri Jamil Khir bin Hj. Baharom (B)
Menteri Di JPM 03-88885106 / 03-88883838 jamilkhir@jpm.gov.my

Dato' Basorri Bin Abu Hassan
Setiausaha Politik 03-88885991 basorri@jpm.gov.my

Dr. Kamaruddin Bin Min
Pegawai Tugas-Tugas Khas 03-88864959 dr.kamaruddin@islam.gov.my

Hj. Maluin Bin Sadiran
Pegawai Tugas-Tugas Khas 03-88884869 maluin@jpm.gov.my

Kolonel Dato' Ab. Jabar Bin Mohamad Aris
Setiausaha Sulit Kanan (SUSK) 03-88864006 abjabar@islam.gov.my

Hj. Mohd Gunawan Bin Che Ab Aziz
Pegawai Khas KPI 03-88864007 gunawan@jpm.gov.my

Lt. Kol Abdul Latif Bin Bunyamin (B)
Setiausaha Akhbar 03-88884927 abdul.latif@islam.gov.my

Khairulhaffiz bin Abdul Halim
Setiausaha Sulit 03-88885192 khaffiz@islam.gov.my

Ubada Tawfik Al-Bahnasy
Pegawai Khas 03-88864085 ubada@islam.gov.my

Md Zan B. Sha’ari
Pegawai Media 03-88884878 mdzan@jpm.gov.my

Biby Haslinda Bt. Karibullah
Pembantu Khas 03-88883107 biby@jpm.gov.my

Norshazwani Bt Bani
Pembantu Am Menteri 03-88885106 norshazwani@islam.gov.my

Kpl Mohd Fadli Bin Kosim
Pengawal Peribadi 03-88887012 mohdfadli@jpm.gov.my

Nor Zaiti Ilyana Bt. Sidek
Pembantu Khas Pegawai Tugas Tugas Khas Kanan 03-88864072 zaiti_ilyana@islam.gov.my

Siti Nurazlin Bt. Abu Bakar
Pembantu Khas SUSK 03-88887014 nurazlin@islam.gov.my

Hjh. Zainon Bt. Ahmad
Pembantu Khas SUPOL 03-88885164 zainon.ahmad@jpm.gov.my

Mohd. Shari Bin Mohd. Sharom
Pembantu Tadbir (P/O) 03-88885046 mdshari@islam.gov.my

Dahlia Bt. Ishak
Pembantu Tadbir (P/O) 03- 88887010 dahlia.mkpi@gmail.com

Asmuni bin Hasbullah
Pembantu Media 03- 88887010 asmuni@islam.gov.my

Muhammad Tarmizi Bin Zain
Pembantu Media 03- 88887010 tarmizi_hj.zain@islam.gov.my

Mohd Hazman Bin Hashim
Pembantu Tadbir (P/O) 03- 88887010 hazman.noemail@islam.gov.my

Siti Nur Sarah Bt. Salleh
Pembantu Tadbir (P/O) 03-88887012 sarah.salleh@jpm.gov.my

Sjn Zahrul Sham Bin Anuar (B)
Pemandu Kenderaan zahrul.noemail@islam.gov.my

Kpl Abdullah Sani Bin Saari @ Shaari
Pemandu Kenderaan 03-88887010 AbdullahSaniSaari.no.email@islam.gov.my

Mior Muhamad Firdaus Bin Ahamad Shapawi
Pemandu Kenderaan firdaus.noemail@islam.gov.my

Hj. Mohd. Abza Bin Abu Bakar
Pembantu Am Pejabat 03-88887012
samb. NULL
MohdAbzaBakar.no.email@islam.gov.my
Pejabat Ketua Pengarah
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

Dato' Haji Othman Bin Mustapha
Ketua Pengarah JAKIM 03-88864003 hjothman@islam.gov.my

Mohamad Zarifi bin Mohamad Daud
Pegawai Tugas-Tugas Khas 03-88864000
samb. 4967
mdzarifi@islam.gov.my

Rohani binti Setapa
Setiausaha Pejabat 03-88864003 rohani_setapa@islam.gov.my

Datuk Haji Mohamad Nordin Bin Ibrahim
Timb Ketua Pengarah [Dasar] 03-88864017 mdnordin@islam.gov.my

Farzayani bt Fadzil
Setiausaha Pejabat 03-88864068 farzayani@islam.gov.my

Dato' Haji Razali bin Shahabudin
Timb Ketua Pengarah (Pembangunan Insan) 03-88864012 hjrazali@islam.gov.my

Rosilawati Binti Ibrahim
Setiausaha Pejabat 03-88864011 ros@islam.gov.my
Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan Putrajaya (JAWI Putrajaya) > JAWI Putrajaya
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

Zuraiza Bt Husin
Penolong Pengarah 03-88842608
samb. 2608
zuraiza@jawi.gov.my

Rohaizan Bt Ismail
Penolong Pengarah 03-88842606
samb. 2606
rohaizan@jawi.gov.my

Zuraini Bt Mohd Shokori
Penolong Pengarah 03-88842602
samb. 2602
zuraini@jawi.gov.my

Mohd Hafiz Bin Idris
Penolong Pengarah 03-88842604
samb. 2604
hafiz.idris@jawi.gov.my

Mohamad Pairuz Suhairi Bin Abdullah
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam 03-88842615
samb. 2615
mohamad.pairuz@jawi.gov.my

Rosiniah Bt Muhd Nor
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88842622
samb. 2622
rosiniah@jawi.gov.my

Fadzilah Bt Hj Ahmad
Ketua Pembantu Tadbir 03-88842600
samb. 2600
fadzilah@jawi.gov.my

Hasemah Bt Abdullah
Pembantu Tadbir (Kewangan) 03-88842616
samb. 2616
hasemah@jawi.gov.my

Sahrin Bin Salleh
Juruteknik Komputer 03-88842611
samb. 2611
sahrin@jawi.gov.my

Mohmad Kusini Bin Johari
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88842639
samb. 2639
mohd.kusini@jawi.gov.my

Mohamad Shafiq Bin Roslan
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88903055
samb. NULL
shafiq@jawi.gov.my

Ammar Bin Aziz
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88842636
samb. 2636
ammar.aziz@jawi.gov.my

Fakhrurazi Bin Muhammad
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88842644
samb. 2644
fakhrurazi.muhammad@jawi.gov.my

Nurul Anwar Bin Kusno
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-88842607
samb. 2607
anwar@jawi.gov.my
Bahagian Agama dan Kaunseling (BAKA) Polis Diraja Malaysia (PDRM) > Kedah
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

Fuziah Bt Ahmad
Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam 03-88842618
samb. 2618
fuziah.ahamad@jawi.gov.my
Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan Putrajaya (JAWI Putrajaya)
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

Norsiza Salwani binti Zainuddin
0-Tiada 03-88842649
samb. 2649
norsiza.salwani@jawi.gov.my
Cawangan Penerbitan Tetap
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel

Musliadi Bin Mat Yahya
Pembantu Hal Ehwal Islam 03-8886 4000
samb. 4461
musliadi@jawi.gov.my
Jabatan: Jabatan Agama Islam Selangor, Jabatan Agama Islam Negeri
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel
Ahmad Zaki @ Ahmad Jakai bin Arshad Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143400 ahmad_zaki@islam.gov.my
Mohd Basori bin Umar Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143400 mbasori.no.email@jains.gov.my
Aluwi bin Parman Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143472 slgr1.no.email@jains.gov.my
Jamali bin Mohd Adnan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-33712166 jamali.no.email@islam.gov.my
Mohd Shahzihan bin Ahmad Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143670 shahzihan.no.email@islam.gov.my
Haniffudin bin Roslan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-89202209 slgr20.no.email@jains.gov.my
Idris bin Ramli Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32891393 slgr9.no.email@jains.gov.my
Haji Zainal Abidin bin Haji Sulaiman Pegawai Hal Ehwal Islam 03-42526080 zainalabidin.no.email@islam.gov.my
Salwana binti Ahmad Dahlan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143506 salwana@islam.gov.my
Abd Halem Hapiz bin Salihin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143478 halem@islam.gov.my
Mohamad Rais bin Rashid Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143670 slgr28.no.email@jains.gov.my
Kharunna'im bin Ramli Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143400 khairunnaim@islam.gov.my
Ahmad Faizal bin Sudin Ali Pegawai Hal Ehwal Islam 03-42526080 Ahmad_JKM.no.email@jkm.gov.my
Abd Malek bin Ramli Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32241529 slgr7.no.email@jains.gov.my
Moghni bin Israri Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32137942 moghni.no.email@islam.gov.my
Md Razali bin Hassanusi Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143686 slgr25.no.email@jains.gov.my
Abd. Halim bin Mat Isa Pegawai Hal Ehwal Islam 03-87062943 slgr15.no.email@jains.gov.my
Zanizan bin Ismail Pegawai Hal Ehwal Islam 03-60641437 zanizan.no.email@islam.gov.my
Muhamad Sujak bin Muhamad Dasuki Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143607 m_sujak.no.email@islam.gov.my
Zamzuri bin Ruslan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-31875134 zamzuri@islam.gov.my
Suliani binti Ibrahim Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143506 slgr16.no.email@jains.gov.my
Abdul Rahim bin Salleh Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32891393 slgr8.no.email@jains.gov.my
Noorasnita binti Maktar Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143461 slgr29.no.email@jains.gov.my
Mohd Hilmi bin Saadan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143472 hilmi.no.email@islam.gov.my
Mohd Hidayat bin Abd Rani Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143664 slgr18.no.email@jains.gov.my
Siti Khatijah binti Abdul Wahid Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143532 khaty09.no.email@jains.gov.my
Mohd Adib Mahyus bin Asmungi Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143460 mahyus.no.email@jains.gov.my
Siti Nur Hidayah binti Kusnin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143532 snhidayah.no.email@islam.gov.my
Siti Nor Shahadah binti Ismail Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143470 shahadah.no.email@islam.gov.my
Maryam binti Md. Zin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143462 maryam.no.email@islam.gov.my
Zizul Naziha binti Zulkifli Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143460 zizul.no.email@islam.gov.my
Suhaimi bin Ahmad Wakid Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143468 suhaimi_wakid.no.email@islam.gov.my
Mohd Duraibi bin Mohd Amin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143663 slgr31.no.email@jains.gov.my
Sharom bin Maarof Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143666 shahrom.no.email@jains.gov.my
Zaaba bin Zakaria Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55142064 zaaba.no.email@islam.gov.my
Mohd Athras bin Abdul Basir Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32137942 athras.no.email@jains.gov.my
Mohammed Mekkah bin Bahran@Hussin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32241529 mekkah.no.email@jains.gov.my
Nurimawati binti Idrus Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32241529 nurimawati.no.email@islam.gov.my
Hafizzudin bin Kadir Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32241529 hafizuddin@islam.gov.my
Mohd Hata bin Ahmad Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55199988 slgr26.no.email@jains.gov.my
Ahmad Darul Akmal bin Mohammed Ali Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143488 darul09.no.email@jains.gov.my
Mohamad Khair bin Zainal Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143685 khair.no.email@islam.gov.my
Muhd Khairul Hafiz bin Kamis Pegawai Hal Ehwal Islam 03-87348352 MUHDKHAIRUL.no.email@islam.gov.my
Abdul Wahid bin Ishak Pegawai Hal Ehwal Islam 03-60641437 abdulwahid.no.email@islam.gov.my
Samsul Muhaimin bin Abdullah Salleh Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55199988 muhaimin.no.email@islam.gov.my
Siti Halizah binti Ismail Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32241529 halizah_i.no.email@jains.gov.my
Norazean binti Ashari Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32891393 norazean.no.email@islam.gov.my
Nurlatifah binti Said Pegawai Hal Ehwal Islam 03-32891393 nurlatifah@islam.gov.my
Norhayati binti Sabdin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-31875134 norhayati.no.email@islam.gov.my
Nurol Kausar binti Musa Pegawai Hal Ehwal Islam 03-31875134 nurolkausar.no.email@islam.gov.my
Norfahmi bin Muhamad Zazli Pegawai Hal Ehwal Islam 03-31875134 norfahmi.no.email@islam.gov.my
Mohd Faiz bin Mohd Misran Pegawai Hal Ehwal Islam 03-60641437 mfaiz.no.email@islam.gov.my
Mohd Hafzi bin Brahim Pegawai Hal Ehwal Islam 03-89202209 hafzibrahim.no.email@islam.gov.my
Noriyanti binti Misnim@Misnun Pegawai Hal Ehwal Islam 03-89202209 yanti09.no.email@jains.gov.my
Mohamad Nazri bin Sobirin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-89202209 nazri_s.no.email@jains.gov.my
Rosniza binti Shahidan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-42526080 rosniza.no.email@islam.gov.my
Nor Faisal bin Mohd Leman Pegawai Hal Ehwal Islam 03-42526080 faizal_l.no.email@jains.gov.my
Azlina bin Soaed Pegawai Hal Ehwal Islam 03-42526080 azlina_s.no.email@jains.gov.my
Latifah binti Yusof Pegawai Hal Ehwal Islam 03-33726924 latifah.no.email@islam.gov.my
Yuhaniz binti Mohd Yusof Pegawai Hal Ehwal Islam 03-33726924 slgr24.no.email@jains.gov.my
Nasrul Hadi bin Rohani Pegawai Hal Ehwal Islam 03-33726924 hadi_09.no.email@jains.gov.my
Mohd Nazim bin Suratman Pegawai Hal Ehwal Islam 03-33726924 slgr27.no.email@jains.gov.my
Mohd Azlan bin Jaafar Pegawai Hal Ehwal Islam 03-551426317 azlan_jaafar.no.email@islam.gov.my
Muhd Khairi bin Md Zainal Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143609 khari_z.no.email@jains.gov.my
Nik Suhaila binti Nik Hussin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143699 slgr10.no.email@jains.gov.my
Hairul Anuar bin Samingan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143706 slgr14.no.email@jains.gov.my
Zainizam bin Zailan Pegawai Hal Ehwal Islam 03-87061918 zainizam.no.email@islam.gov.my
Ayub bin Baharudin Pegawai Hal Ehwal Islam 03-87061918 ayub_baharudin.no.email@islam.gov.my
Norfarani binti Harun Pegawai Hal Ehwal Islam 03-55143645 norfarani.no.email@islam.gov.my
Jabatan: Jabatan Agama Islam Perlis, Jabatan Agama Islam Negeri
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel
Kasumawati binti Kasim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794400
samb. 4410
kas_perlis.no.email@jains.gov.my
Ajwad bin Abdul Aziz Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794400
samb. 4400
syam_perlis.no.email@jains.gov.my
Mohd Sabri bin Abdul Rahman Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794400 mohdsabri.no.email@islam.gov.my
Mohd Al-Hafiz bin Abdul Aziz Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794400 alhafiz.no.email@islam.gov.my
Sharifah Mazni bin Syed Mustaffa Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794415
samb. 4415
Ksg_perlis2.no.email@jains.gov.my
Suhaimi bin Ahmad Penolong Pegawai Hal Ehwal Islam 04-9794400
samb. 4415
mi_perlis.no.email@jains.gov.my
Jabatan: Jabatan Agama Islam Pulau Pinang, Jabatan Agama Islam Negeri
Nama Penuh Gelaran Jawatan No Telefon E-mel
Yah @ Mariah binti Islam Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 mariah@islam.gov.my
Faizal bin Ibrahim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 faizal_pp.no.email@jains.gov.my
Rohaizam binti Abd Rahim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 zam_perlis.no.email@jains.gov.my
Salahuddin bin Ghozali Pegawai Hal Ehwal Islam 04-8282212 salahuddin.no.email@islam.gov.my
Jamal bin Abdul Halim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-8668525 jamal_abdhalim@islam.gov.my
Ayob bin Yaacob Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 ayob_pp.no.email@jains.gov.my
Nor Liza binti Mohamad Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 liza_pp.no.email@jains.gov.my
Fakhrurrazi bin Md Mahdzir Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 ya_perlis.no.email@jains.gov.my
Nor Hafidzah binti Saad Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 zah_pp.no.email@jains.gov.my
Mohd Fauzi bin Ibrahim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2886262 fauzi_pp.no.email@jains.gov.my
Muhamad Sayuti bin Omar Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 muh_pp.no.email@jains.gov.my
Anuar bin Ismail Pegawai Hal Ehwal Islam 04-5751182 an_pp.no.email@jains.gov.my
Salehuddin bin Sulaiman Pegawai Hal Ehwal Islam 04-3102860 din_pp.no.email@jains.gov.my
Norzli bin Mat Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 norli_mat.no.email@islam.gov.my
Khairul Azman bin Azizan Pegawai Hal Ehwal Islam 04-8668525 rul_pp.no.email@jains.gov.my
Azizah binti Mat Isa Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 azizah_matisa.no.email@islam.gov.my
Mohd Azmi bin Masjuri Pegawai Hal Ehwal Islam 04-5401121 faz_pp.no.email@jains.gov.my
Abu Mansur Maturidi bin Mohd Romli Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 fiq_pp.no.email@jains.gov.my
Azmah binti Abdullah Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 azmah87.no.email@jains.gov.my
Siti Suhaila binti Arsad Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 suhaila098.no.email@jains.gov.my
Mohd Sya'bani bin Awang Pegawai Hal Ehwal Islam 04-8282212 sya'bani.no.email@islam.gov.my
Mohd Lukmanul Hakim bin Mokhtar Pegawai Hal Ehwal Islam 04-2637200 mohdlukmanulhakim.no.email@islam.gov.my
Zulkhairy bin Ramli Pegawai Hal Ehwal Islam 04-8282212 zul_pp.no.email@jains.gov.my
Mohamad Zaki bin Hj Abdul Halim Pegawai Hal Ehwal Islam 04-5831340 hanif_pp.no.email@jains.gov.my
Abdullah bin Ismail Pegawai Hal Ehwal Islam 04-3519621 abdullah.no.email@islam.gov.my